Achtergrondafbeelding

Kennisevent

UAV-GC in de keten

UAV-GC biedt ruimte voor innovatie, efficiëntie en het beleggen van verantwoordelijkheden bij de partij met de juiste invloedsfeer. Maar juist op de raakvlakken tussen opdrachtgever, hoofdaannemer en onderaannemer ontstaan vaak de meest interessante vraagstukken. Waarom leidt een helder contract toch tot discussies over verantwoordelijkheden? Wanneer wint de letter van het contract het van het gezamenlijke projectbelang? Wat gaat de zogenaamde “kampvuurclausule” uit de UAV-GC betekenen voor de dynamiek?  

Tijdens dit kennisevent delen ProcessMinded en drie ervaren professionals vanuit juridisch, opdrachtgevers- en opdrachtnemersperspectief hun praktijkervaringen met UAV-GC in de keten. Aan de hand van herkenbare voorbeelden gaan zij in op thema’s als back-to-back contracteren, transparantie versus wantrouwen, samenwerking onder contractuele druk en de volwassenheid die nodig is om UAV-GC succesvol te laten werken. 

Na de expertbijdragen gaat het panel en de zaal met elkaar in gesprek. Verwacht een middag vol praktijkinzichten, herkenbare dilemma’s en waardevolle discussies voor iedereen die betrokken is bij UAV-GC-projecten. We sluiten de middag af met een netwerkborrel.  

Werk jij bij een opdrachtgever, opdrachtnemer of onderaannemer bijvoorbeeld als projectmanager, projectleider, contractmanager, manager projectbeheersing, procescoördinator of systems engineer? Dan biedt deze middag volop inspiratie om met een frisse blik naar samenwerking in de keten te kijken. 

Meld je direct aan

Praktisch
Datum: 7 oktober 2026
Tijd: 13:00 – 16:30 (aansluitend borrel)
Locatie: Kantoor ProcessMinded (Avelingen-West 28, 4202 MS Gorinchem)

Programma
13:00 | Inloop
13:15 | Introductie door ProcessMinded
13:30 | Expert Jaap Springelkamp
14:00 | Pauze
14:15 | Expert Jan Hendrik Vos
14:45 | Expert Robbin Koldewee
15:15 | Pauze
15:30 | Paneldiscussie (interactief)
16:30 | Borrel

Het panel

Voor deze middag hebben we drie ervaren professionals samengebracht die UAV-GC dagelijks vanuit verschillende rollen beleven. Maak kennis met de panelleden: 

“Waarom wordt er gekozen voor UAV-GC en hoe werkt back-to-back contracteren op basis van UAV-GC?”

Jaap Springelkamp 
Advocaat Bouwrecht 
Heijltjes Advocaten

“Waarom kiest een Opdrachtgever voor UAV-GC? Hoe gedraagt een Opdrachtgever zich in een UAV-GC keten?”

Jan Hendrik Vos 
Projectmanager/ Contractmanager 
Het Project Management Bureau

“Hoe gedraagt een UAV-GC Opdrachtnemer zich? Hoe kunnen we samenwerken met behoud van eigen verantwoordelijkheid?”

Robbin Koldewee 
Contractmanager 
Dura Vermeer